Wystarczy spojrzeć w kalendarz wydarzeń Rożnowskich, żeby wiedzieć, że w ostatni weekend odbyły się Dni Jeziora Rożnowskiego. Pogoda dopisała, co przełożyło się na wysoką frekwencję! W sobotę 7 lipca odbyły się regaty otwarcia o puchar Herona w kategoriach open Omega i jachty kabinowe. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami i determinacją, co spotkało się z podziwem i zachwytem publiczności. Pod koniec dnia licytowano obrazy namalowane przez studentów Politechniki Krakowskiej przedstawiające tematykę Jeziora Rożnowskiego, a uwieńczeniem dnia był koncert jazzowy Małgorzaty Saraty z zespołem. Pierwszy dzień upłynął aktywnie i  kulturalnie nad Rożnowskim:).

W niedzielę, degustatorzy i miłośnicy kulinarni mieli ucztę smaków, dzięki rożnowskim potrawom regionalnym. Aż ślinka ciekła:). Czas umilały występy zespołów artystycznych i regionalnych. A gdy żar lejący się z nieba nieco osłabł na scenę wyszedł „Kabaret Kopydłowo”, zabawiając publiczność i dbając by uśmiech nie schodził z ich twarzy ani na chwilę. Na zakończenie wszyscy mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności tanecznych podczas zabawy na parkiecie, oczywiście na świeżym powietrzu. Dopełnieniem Dni Jeziora Rożnowskiego był wspaniały zachód słońca, -słońce dosłownie ukołysało się  do snu w jeziorze.

Dni Jeziora Rożnowskiego organizowane były również w ramach projektu „Popłyń z kulturą nad Rożnowskim” dofinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.