Gorące słońce, piękny, zielony taras Heron Live Hotel z niezapomnianym widokiem na Rożnowskie Jezioro Marzeń. Magiczna atmosfera stworzona przez wszystkich przybyłych uczestników i Gości, ekspresyjna muzyka, tańce przy rytmach bouzuki, a do tego ouzo i przygotowywanie potraw jednej z najsmaczniejszych kuchni świata przez Teo Vafidisa. Tak w skrócie można podsumować Piknik Grecki, który odbył się 16 sierpnia br. w Heron Live Hotel.

Na niezapomnianą podróż do słonecznej Grecji zabraliśmy Gości Heron Live Hotel jak i wszystkich przybyłych uczestników już po raz drugi. Event rozpoczął się na niedawno oddanym do użytku pięknym, zielonym tarasie Hotelu, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na Jezioro Rożnowskie i okolicę Pogórza Rożnowskiego. Woda, niesamowita przyroda i biało – niebieskie dekoracje to elementy typowe dla urokliwej Grecji, których nie mogło zabraknąć. Wieczór zainicjował  Teo Vafidis – ceniony szef kuchni greckiej, znany z programów telewizyjnych. Podczas pokazu kulinarnego przygotowywał smaczne potrawy kuchni greckiej – krewetki z warzywami pod ziarnistą pierzynką pęczaku aromatyzowanego papryką, oliwkami oraz bakłażanem, a także melitzanosalatę – przepysznę pastę z bakłażana z orzechami oraz serem feta. Wszystko dopełnione oryginalnymi przyprawami, ręcznie zbieranymi przez Teo i przywiezionymi wprost ze słonecznej Hellady.

W Grecji każdy posiłek to powód do radości i świętowania, dlatego po wspólnej konsumpcji – poprzedzonej degustacją mezedes i ouzo, czyli zakąskami i drinkiem, wszyscy uczestnicy przenieśli się do Marina Restaurant na dalszą część wieczoru. Na przystani wystąpił zespół Orfeusz. Prezentując muzykę i śpiewy z różnych zakątków Grecji, zapewnił niesamowite emocje i dobrą zabawę. Dynamiczny koncert połączony ze wspólnym tańcem, zabawa i śpiew przy greckich dźwiękach splecionych z bouzuki w odświeżonych aranżacjach sprawiły, że Polacy na chwilę stali się Grekami.

Wszystkim dziękujemy za przybycie.

Organizatorem wydarzenia byli Heron Live Hotel i Fundacja Horyzont 360.