Nadeszła wiosna, a wraz z nią świeży zapał i nowe wyzwania- dzieje się nad Rożnowskim, oj dzieje się! Śniegi stopniały, zatem najwyższa pora, aby Jezioro zabrało się do pracy- a my wraz z nim. W ramach naszych działań powstała maskotka Jeziora Rożnowskiego. Nie zdradzimy co/kto nią zostało/został, możemy jedynie zachęcić do odwiedzenia naszego stoiska w Hotelu Heron http://heron-hotel.com/#hotel-najmłodsi z pewnością dostrzegą tą uroczą istotę. W zanadrzu mamy też inne pamiątki znad Jeziora. Dla zaczytanych polecamy zakładki do książek, dzięki nim Rożnowskie będzie dyskretnie zerkać znad kart papieru. Zwolennikom tradycyjnych pozdrowień przydadzą  się pocztówki-czy w dzisiejszych czasach otrzymanie pocztą widokówki nie jest wyjątkowe? Dla miłośników naszych krajobrazów, którzy boją się, że mogą o nich zapomnieć, przygotowaliśmy magnesy na lodówkę.  Dzięki temu codziennie będą pamiętać, gdzie jest najpiękniej. Dodatkowo magnes posłuży jako narzędzie do przekazywania informacji, nie zapominajmy, że kartka na lodówce przyciągnie każde spojrzenie.

Oprócz działań promocyjnych, ciężko pracowaliśmy nad rozwojem i naszą wiedzą. Cykl szkoleń dotyczący produktów lokalnych, metod ich wytwarzania, sprzedaży i promocji przybliżył tę, jak się okazało bliską nam tematykę- ileż producentów lokalnych działa w naszym regionie, tyle perełek, nieoszlifowanych diamentów! Dlatego zamiast chować swoje prace do szuflady, czy dzielić się nimi tylko z najbliższymi zachęcamy do przystąpienia do klastra turystycznego „Rożnowskie- Jezioro Marzeń”, którego patronem jest Fundacja Horyzont360 https://www.fundacjahoryzont360.pl/ . Twórcy ludowi otrzymają tutaj wsparcie w zakresie promowania i sprzedaży swoich produktów. Czas, aby nacieszyły także inne oczy (i żołądki) .

Powyższe działania nie byłyby możliwe, gdyby nie projekt „Sieć współpracy Rożnowskie Jezioro Marzeń- wprowadzenie nowego produktu na rynek” współfinansowany ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

A teraz mała relacja z naszych działań…

Czy ktoś ma ochotę na coś pysznego? Takie smakołyki tylko nad Rożnowskim…