Uruchomienie Zabytkowego Młyna, warsztaty szycia lnianych worków na chleb, a także występ zespołu regionalnego Rożnowska Dolina to tylko niektóre atrakcje, które czekają na wszystkich 15 września 2019 r. w Osadzie Młyńskiej Roztoka – Brzeziny. 

Wydarzenie „Chleb nasz powszedni” odbędzie się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019. W tym czasie przeniesiemy się wstecz do zagrody młynarza, uruchomimy stary młyn i poznamy jego historię. W trakcie wydarzenia odbędę się warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Piechocką z Pracowni Dekoracji „Chochlik”, podczas których uszyjemy lniane worki na chleb i poznamy wyjątkowe właściwości tkanin lnianych. Połączenie otwarcia młyna i praktycznych warsztatów szycia lnianych worków nawiązuje do myśli przewodniej tegorocznej 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, tworząc splot tradycji, rzemiosła, krawiectwa i tego co zwykłe, codzienne – chleba naszego powszedniego.

Wydarzenie będzie uświetnione występem zespołu regionalnego „Rożnowska Dolina” oraz inscenizacją postoju oddziału partyzanckiego w młynie, którą przedstawi wojskowa grupa rekonstrukcyjna SRH 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

Całość będzie okraszona degustacją tradycyjnego chleba z pieca oraz lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przydonicy.

Kto chce być świadkiem tego wydarzenia niech koniecznie stawi się w tym dniu w osadzie. W programie ciekawe atrakcje. Zapraszamy!