Do biegu Heron Challenge pozostało coraz mniej czasu.

W sobotę, 19 października, już po raz II biegacze, amatorzy biegania oraz całe rodziny wezmą udział w imprezie biegowej na dystansie 12 km, której główną ideą jest promowanie terenów Pogórza Rożnowskiego jako miejsca do aktywnego spędzania czasu. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i stała się impulsem do zorganizowania kolejnej. Tym razem oficjalnej z profesjonalnym pomiarem czasu.
Gościem specjalnym biegu będzie mistrz olimpijski Robert Korzeniowski – ambasador Heron Live Hotel. Były chodziarz, a dziś aktywny biegacz dla wszystkich uczestników poprowadzi profesjonalną rozgrzewkę, weźmie udział w biegu, wręczy medale i statuetki ze swoim autografem. Na pewno będzie można liczyć na autograf, pamiątkowe zdjęcia oraz cenne wskazówki mistrza.  

Idea wyzwania biegowego zrodziła się z miłości do biegów górskich i pięknych terenów gminy Gródek nad Dunajcem nad Jeziorem Rożnowskim. W 2018 roku rozpoczęliśmy rozgrzewką – treningiem z samym Mistrzem Robertem Korzeniowskim, wyznaczeniem tras biegowych, a tym samym zaszczepieniem w uczestnikach ducha rywalizacji i miłości do biegania i pięknych terenów Beskidu Sądeckiego – informuje Monika Bochenek – współorganizator Heron Challenge. Wydarzenie ma także wymiar charytatywny. Całość zebranych środków z tzw. opłaty wpisowej, która wynosi 20 zł za uczestnika, zostanie przekazana na rzecz Fundacji Horyzont 360 w celu realizacji projektu ekologicznego pt. Podaj Dalej – posprzątajmy wspólnie Sądecczyznę.

Ale Heron Challenge to nie tylko bieg. Organizatorzy zapraszają także dzieci i młodzież szkolną, która podczas wydarzenia będzie mogła uczestniczyć w zajęciach pod nazwą EKO – EVENT. Tematyka warsztatów, których głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie dbałości o środowisko, będzie zróżnicowana. Podczas nich będzie można dowiedzieć się m.in. o tym jak przeciwdziałać zmianom klimatu i zmniejszać zanieczyszczenia powietrza. Na przygotowanych 3 stanowiskach poznamy sposoby oszczędzania wody, wykonamy proste eksperymenty z wodą, świnkę skarbonkę, przybornik na biurko czy ozdobny pojemnik z opakowań PET, a także obrazek „drzewko z mchu” oraz jesienne wianki wykorzystując przy tym naturalne materiały, takie jak szyszki, gałązki i liście. Dodatkowo miłośnicy sportów ekstremalnych będą mogły wziąć udział w zajęciach z bezpiecznej wspinaczki z GOPR. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu na terenie Heron Live Hotel w godz. 10:00 – 16:00

Warto dodać, że wydarzenie Heron Challenge spełnia wszystkie aspekty bezpieczeństwa i pozwolenia. Odbędzie się przy wsparciu Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Fundacji GOPR, której główną misją jest rozwój techniczny ratownictwa górskiego oraz doskonalenie ratowników GOPR, a także naprawa, modernizacja sprzętu i infrastruktury GOPR. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Projekt zrealizowano przy wsparciu firmy WIŚNIOWSKI i WFOŚIGW w Krakowie.