Heron Live Hotel oraz Fundacja Horyzont 360 zapraszają na koncert znakomitej grupy jazzowej OSCILLATE 10 listopada 2019 od godz.19 w Klubie Muzycznym HANGAR w Heron Live Hotel. Bilety w cenie 40 zł są już dostępne pod linkiem.

Zanurz się w dźwiękach prawdziwego jazzu nad Rożnowskim Jeziorem Marzeń!

Kilka słów o zespole i artystach

KRZYSZTOF GŁUCH – RHODES PIANO
AGNIESZKA ŁAPKA – ŚPIEW
KRZYSZTOF GŁUCH JR – GITARA
AREK SKOLIK – PERKUSJA
ANDRZEJ RUSEK – BASS

Oscillate łączy doświadczenie z młodzieńczą chęcią poszukiwania, konsekwencje z wolnością, świeżość z klasycznymi kanonami. Styl zespołu nie jest przyporządkowany do jednego gatunku, swobodnie oscyluje pomiędzy jazzem elektrycznym, bluesem, soulem i popem. Muzyka ta jest efemeryczna i niezależna, będąca swoistą impresją, a improwizacja jest elementem bez którego by nie istniała.

Krzysztof Głuch
Śląski pianista jazzowy i bluesowy, ceniony muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer i producent. W ciągu swojej czterdziestoletniej działalności artystycznej nagrał ponad trzydzieści albumów muzycznych. Został uznany pianistą roku 2014 i 2016 w ankiecie kwartalnika Twój Blues a w 2015 roku otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody Janosha.

Agnieszka Łapka
Plastyczka, wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2004 roku debiutowała w awangardowym projekcie muzycznym „Ości” u boku takich artystów jak Krzysztof Głuch, Mirosław Rzepa czy Michał Giercuszkiewicz. W 2007 roku dołączyła do Śląskiej Grupy Bluesowej założonej przez legendy polskiej sceny bluesowej Jana „Kyksa” Skrzeka i Leszeka Windera, z którymi nagrywała i koncertowała w latach 2007- 2012. W 2010 roku w Trio pod nazwą Łapka – Rzepa – Głuch nagrała i wydała płytę „Januaries”, która cieszyła się dobrymi recenzjami oraz miała swoją premierę na portalu Amazon. W 2013 roku Łapka wydała epkę pt.: „ŁAPKA”, na której znalazło się pięć utworów autorskich w języku polskim i angielskim. Autorka cyklu malarskiego pt.: „Kwiaty Polskie”.

Arek Skolik
Polski perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Współpracował ze Stanisławem Soyką, Januszem Muniakiem, Tomaszem Gwincińskim, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Andrzejem Urnym, Tymonem Tymańskim, Adamem Lomanią, Tomaszem Szukalskim, Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Jerzym Milianem, Joachimem Menclem, Johnem Zornem, Steve’em Loganem, Niną Stiller, Davidem Lamare i Ireneuszem Dudkiem.

Andrzej Rusek
Samouk, jego ojciec był muzykiem, kompozytorem i aranżerem. Pierwsze muzyczne kroki stawiał we free – jazzowej formacji Pick Up Formation i równolegle w bluesowym zespole Irka Dudka. Uczestniczył w setkach nagrań płytowych. Występował z wieloma zespołami i wykonawcami jak: Tomasz Stańko, Anthymos Apostolis, Grzegorz Kopołka, Carl Palmer, Shakin Dudi, Jorgos Skolias, Martyna Jakubowicz, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewka, Andrzej Zaucha, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Ewa Uryga, Katarzyna Gertner, Jose Torres y Salsa Tropical, Orkiestra Kameralna Aukso, Tereje Rypdal.

 

FOTO – własność zespołu Krzysztof Głuch Oscillate