Ponad 100 odebranych numerów startowych. Bieg z Mistrzem Robertem Korzeniowskim na dystansie 12 km po malowniczych krajobrazach Pogórza Rożnowskiego. Zdrowa rywalizacja. Niesamowite wyniki i radość emanująca z twarzy biegaczy. A dla najmłodszych Eko – Event, wręczenie nagród laureatom konkursu „Moja czysta rzeka” i bieg na 2 km. Tak wyglądała pierwsza oficjalna edycja eventu HERON CHALLENGE, który odbył się 19 października br. Miejscem startu i mety był Heron Live Hotel w Siennej w gminie Gródek nad Dunajcem.

Najlepszym w kategorii MĘŻCZYZN okazał się Tarasek Wojciech (nr 72) z czasem 00:57:51, a w kategorii KOBIET zwyciężyła Nowak Joanna (nr 100), której pokonanie trasy zajęło 01:12:44. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali zestawy startowe i pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn statuetki z autografem Roberta Korzeniowskiego wręczane przez samego Mistrza. 

To była bardzo udana impreza. Pogoda dopisała i pokazała wszystkim biegaczom, którzy przybyli z różnych stron Polski, piękno Pogórza Rożnowskiego. Wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie. Zadowolił nie tylko poziom sportowy imprezy, ale także jej organizacja. Wspaniale bawili się dosłownie wszyscy. Dzieci i młodzież szkolna startowały w biegu na 2 km. Podczas warsztatów ekologicznych dowiedzieli się m.in. o tym jak dbać o środowisko, oszczędzać wodę i zmniejszać zanieczyszczenia powietrza. Ponadto wzięli udział w grach i zabawach o ochronie środowiska. Z materiałów recyklingowych wykonali różne przedmioty i przekonali się o tym, ze odpadom można dać drugie życie. Poznali także podstawy wspinaczki i jej pozytywny wpływ na życie człowieka, a nad bezpieczeństwem wspinających się czuwali instruktorzy GOPR.  Podczas EKO – EVENTU dodatkowo odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz wręczanie nagród laureatom konkursu „Moja czysta rzeka”, który był organizowany przez Fundację Horyzont 360 w ramach projektu EKO MŁODZI BADACZE NA SĄDECCZYŹNIE. Nagrody wręczała Pani Krystyna Baran – Prezes Zarządu Firmy WIŚNIOWSKI. Prace zwycięzców / Piraci z Krasnego, Zacieniony strumień, Wśród kamieni, Tutaj jest spokój, W zdrowej rzece raki śpią/ można oglądać w Heron Live Hotel do końca października. Szczegółowe wyniki konkursu tutaj.

Głównym celem imprezy jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu i aktywności fizycznej, a także promocja gminy Gródek nad Dunajcem i ukazanie piękna Jeziora Rożnowskiego. Jednak Heron Challenge to przede wszystkim rekreacja i zabawa, a jego największą wartością są uczestnicy.

Organizatorem wydarzenia był Heron Live Hotel oraz Fundacja Horyzont 360. Odbyło się ono przy wsparciu Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Fundacji GOPR. Partnerem Głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie. Projekt zrealizowano przy wsparciu firmy WIŚNIOWSKI i WFOŚIGWw Krakowie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na Heron Challenge 2020 🙂 

ZDJĘCIA: MARCIN BARAN 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI BIEGU – kliknij