Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, którzy interesują się kulturą regionu, 05 września 2019 r. sala bankietowa w Heron Live Hotel rozbrzmiewała gamą folkowo – biesiadnych dźwięków. Wszystko to z uwagi na I edycję imprezy pn. Folk Weekend. Biesiada rozpoczęła się występem zespołu Rożnowska Dolina. Zgromadzeni Goście mieli możliwość wysłuchania pogadanki o tradycjach i zwyczajach Pogórza Rożnowskiego. Uczestnicy biesiady na początku kolacji mogli posmakować regionalnej nalewki na wejściu, a następnie zupy z fasoli Orzełek i pierogów – ruskich, z kapustą i kaszanką – przygotowanych przez Szefów Kuchni Heron Live Hotel.

Następnie w  świat muzyki Beskidu Niskiego i nie tylko, wprowadził wszystkich zespół SERENCZA. Warto wspomnieć, że serencza to po prostu szczęście (archaizm karpacki używany jeszcze m.in. w płn. Słowacji). Mirosław Bagoń, Stanisław Gurba, Krszysztof Mika, Eugeniusz Korbicz, Ksenia Onyszkanycz, Iwona Korbicz, Mirosław Dziubina, Łukasz Rajczak, Roman Korbicz przedstawili w swojej aranżacji muzykę folkloru łemkowskiego. Wykonanie piosenek Tam na hori, Oj mamuś, Żebym ne poznała czy Jakby ne ja pozwoliło spojrzeć na folklor okiem współczesnego słuchacza i z zadumą wsłuchać się w przemyślane brzmieniowo kompozycje. Dopełnieniem biesiady była wystawa prac laureatów  konkursu „Nad Rożnowskim”, a także bufet, w którym serwowano regionalne przysmaki z lokalnych produktów. 

Organizatorami wydarzenia był Heron Live Hotel, Fundacja Horyzont 360, Wiśniowski. Projekt zrealizowano przy wsparciu Województwa Małopolskiego.