W sobotę 14 września br. w Marina Restaurant w Heron Live Hotel w ramach pierwszej edycji festiwalu Ludzie Wody odbyło się spotkanie ze światowej sławy polskimi podróżnikami. Inicjatorem spotkania był Heron Live Hotel, który reprezentowała Jolanta Gawryś – kierownik ds. marketingu i Fundacja Horyzont 360 na czele z prezes Moniką Bochenek.

W spotkaniu uczestniczyli:

Wojciech Mura – podróżnik i organizator imprez podróżniczych, m.in. festiwalu Ludzie Wody.
Aleksander Doba – miłośnik wody, trzykrotnie przepłynął kajakiem Atlantyk.
kpt. Jerzy Radomski – odbył najdłuższy – trwający 32 lata – rejs w historii Polski.
Monika Witkowska – zdobyła Koronę Ziemi, była w załodze jachtu, który jako pierwszy dopłynął na Antarktydę; odwiedziła ponad 180 państw i wydała wiele książek podróżniczych.
Krzysztof Starnawski – odkrywca najgłębszej podwodnej jaskini na świecie.

Łączy ich jedno – wszyscy kochają podróże, wodę, przygody i Jezioro Rożnowskie.

Na spotkaniu podejmowane były rozmowy o działaniach proekologicznych nad Jeziorem Rożnowskim organizowanych przez hotel i fundację, a także o jego potencjale turystycznym i zasobach endogenicznych. Ważnym punktem spotkania była także wymiana pomysłów i doświadczeń oraz inspiracji z całego świata do realizacji wspólnych projektów, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój Jeziora Rożnowskiego. Ponadto podróżnicy opowiadali o swoich wyprawach i przygodach związanych z nimi inspirując do działań i organizacji wspólnych wydarzeń.